Sprzęt do badań wizualnych

Sprzęt do badań wizualnych

Celem badań wizualnych jest ocena stanu powierzchni (np.: zmiany korozyjne czy erozyjne, pęknięcia), kontrola odchyłek kształtu, połączeń (zwłaszcza spawanych), jak również kontroli obiektu po jego naprawie. W ofercie posiadamy następujący sprzęt do przeprowadzania badań wizualnych: wideoendoskopy, fiberoskopy, boroskopy oraz zestawy podświetlanych lusterek inspekcyjnych

Wideoendoskopy

Wideoendoskopy

  • Kategoria Sprzęt do badań wizualnych

Zaawansowane technicznie, zintegrowane zestawy do prowadzenia inspekcji wizualnej.

Wideoendoskopy techniczne o średnicy sond od 3,9mm i długości do 20m; z artykulacją końcówki sondy, wymiennymi obiektywami rozszerzającymi możliwości prowadzenia badań. Wyposażone w procesory umożliwiające zapis i obróbkę obrazu.

W ofercie również wideoendoskopy pomiarowe umożliwiające pomiar wykrytych wad.

czytaj więcej

Fiberoskopy
Fiberoskopy
Fiberoskopy

Fiberoskopy

  • Kategoria Sprzęt do badań wizualnych

Fiberoskopy - endoskopy giętkie wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Zbudowane z półsztywnego kabla światłowodowego oraz źródła światła. Szeroka gama sond i źródeł światła.

Oferujemy również mikro-fiberoskopy średnica sondy od 0,7mm.

czytaj więcej

Boroskopy przemysłowe
Boroskopy

Boroskopy przemysłowe

  • Kategoria Sprzęt do badań wizualnych

Boroskopy - to inaczej endoskopy sztywne, które charakteryzuje mała średnica. W ofercie posiadamy boroskopy przemysłowe do badań ndt firmy Storz, różne średnice i długości, m.in. boroskopy miniaturowe o średnicy 1mm. Oferujemy także boroskopy ze zmienną pryzmą i polem widzenia 140o

Nasze boroskopy to najwyższa jakość obrazu, która gwarantuje wysoki poziom wykonywanych badań.

czytaj więcej

Heine D

Zestawy podświetlanych lusterek inspekcyjnych.

  • Kategoria Sprzęt do badań wizualnych

W naszej ofercie znajdują się również podświetlane lusterka inspekcyjne, czyli urządzenia, które pozwalaj a na oglądanie miejsc niedostępnych, lub miejsc, do których dostęp w normalnych warunkach byłby mocno utrudniony. Lusterko inspekcyjne pozwoli nam dostrzec nawet takie miejsca, które bez niego znalazłyby się poza naszym zasięgiem wzroku. Dzięki wyposażeniu lusterka inspekcyjnego w podświetlenie, możliwe jest dostrzeżenie szczegółów nawet w mocno zaciemnionych miejscach. Część lusterek jest wyposażonych w obrotową lupę lub zamontowany powiększający układ optyczny, dzięki czemu łatwiej będzie nam wykonywać czynności wymagające dokładności i precyzji.

W zależności od zestawu narzędzi mogą państwo wybierać pomiędzy wymiennymi podświetlanymi lusterkami szklanymi oraz stalowymi. Zestawy różnią się też ilością dostępnych sond w różnych wymiarach, znajdującą się na wyposażeniu żarówką halogenną oraz dodatkowymi elementami. Pełną specyfikację techniczną naszych lusterek inspekcyjnych znajdą Państwo w plikach PDF dostępnych poniżej.

czytaj więcej