Ostrzałka do elektrod wolframowych

Szlifierka do elektrod spawarek typu typu WIG/TIG
 • Kategoria Spawanie orbitalne

Ostrzałka do elektrod wolframowych Orbitalum ESG MAX, ESG Plus, ESG Plus2

Ostrzałka do elektrod wolframowych Orbitalum (Orbimatic) to najlepsze rozwiązanie do dokładnego i szybkiego przygotowania elektrod z wolframu. To ręczna ostrzałka do cięcia, szlifowania i ostrzenia elektrod stosowanych w spawarkach typu WIG/TIG. Należycie naostrzone elektrody charakteryzują się wydłużoną żywotnością oraz łatwiejszym zajarzeniem łuku spawalniczego.

Parametry techniczne szlifierki

Specyfikacja techniczna
Moc silnika [W]500
Zasilanie [V]110 lub 230
Kąt szlifowania [o]15-60
Prędkość obrotowa tarczy [r/min]30.000
Średnica elektrody [mm]1.0 – 1.6 – 2.0 – 2.4 – 3.2 – 4.0
Średnica tarczy [mm]33,50
Poziom emisji drgań [m/s2]< 2.5
Poziom emisji hałasu [dB(A)]83
Wymiary [mm]65 x 350
Kabel zasilania [m]3

Zalety ostrzałki Orbitalum:

Ręczne szlifierki ESG to wielofunkcyjne urządzenia. Dzięki nim wyszlifujesz, naostrzysz i przytniesz elektrody bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Specjalna konstrukcja ostrzałki pomoże Ci precyzyjne przygotować elektrody wolframowe zarówno do spawania ręcznego (TIG/WIG), jak i orbitalnego.

Wysoka precyzja

Ostrzałki ESG nie mają regulowanego ustawienia kąta ostrzenia — są wyposażone w specjalne prowadnice. Predefiniowane konfiguracje otworów pokrywają szerokie spektrum najpopularniejszych elektrod.

Konstrukcja urządzenia znacząco zwiększa precyzję ostrzenia i jego powtarzalność. Dzięki temu elektrody są lepiej przygotowane do pracy.

Dostępne są urządzenia z następującymi kątami ostrzenia:

 • Model ESG: 6 różnych kątów ostrzenia (15o – 18o – 22.5o – 30o – 45o – 60o);
 • Modele ESG PLUS i ESG PLUS2: 4 kąty ostrzenia (15o – 18o - 22.5o – 30o LUB 15o – 30o – 45o – 60o);
 • 6 długości ostrzenia elektrod od 1,0 do 4,0 mm;

EGS szlifuje podłużnie, co pozwala na idealne zajarzanie łuku oraz gwarantuje jego stabilność.

Jakość wykonania

Ostrzałki marki Orbitalum cechują się solidnym wykonaniem, optymalną wytrzymałością i powtarzalnością. Niewielkie rozmiary i funkcjonalny projekt sprawiają, że są wygodne w użyciu.

ESG wyposażona jest w wysokiej jakości silnik o dużej mocy 230 i/lub 110 Voltów oraz diamentową tarczę, która charakteryzuje się wysoką wydajnością. Specjalna konstrukcja tarczy gwarantuje dłuższą żywotność narzędzia i łatwość zapłonu elektrody wolframowej. Zewnętrzna krawędź tarczy została przygotowana również do precyzyjnego cięcia.

Ostrzałka ESG to urządzenie przenośne. Możesz jej użyć, gdzie tylko tego potrzebujesz. Cały zestaw jest zamknięty w wytrzymałej i odpornej na warunki atmosferyczne walizce. Dzięki temu jej transport jest bezpieczny i łatwy.

Prosta obsługa

Ostrzałki Orbitalum ESG są łatwe i szybkie w użyciu. Nie wymagają specjalnych przygotowań przed rozpoczęciem szlifowania — wystarczy włączyć urządzenie, które od razu jest gotowe do pracy.

Nie ma również konieczności wcześniejszej regulacji kąta ostrzenia. Po uruchomieniu ostrzałki wystarczy włożyć elektrodę do odpowiedniego otworu. Dzięki tym specjalnym prowadnicom nawet niedoświadczony operator poradzi sobie z precyzyjnym ostrzeniem elektrod.

Mimo krótkiego czasu przygotowania i prostoty użycia zapewniają wysoką wydajność i powtarzalność szlifowania.

Funkcjonalności

Ostrzałka ESG MAX

 • Opcjonalna funkcja ułatwiająca przycinanie elektrod
 • Łatwa adaptacja zewnętrznego filtru pyłu
 • Poprzecznie regulowana głowica urządzenia wydłużająca żywotność tarczy ostrzałki
 • Możliwość regulacji długości cięcia od 9.0 do 34.5 mm
 • Możliwa do wykorzystania również na stole dzięki dołączonemu uchwytowi

Ostrzałka ESG PLUS2 i ESG MAX

Ręczna szlifierka wolframowa z dwiema wymiennymi tarczami diamentowymi do ostrzenia.

Dodatkowa głowica umożliwia montaż drugiej tarczy ściernej. Nie ma konieczności demontażu i wymiany tarcz w kolejnych etapach przygotowania elektrod. Dzięki temu możliwe jest wstępne naostrzenie elektrod z wykorzystaniem tarczy gruboziarnistej i wykończenie za pomocą tarczy drobnoziarnistej podczas jednego uruchomienia urządzenia.

Druga diamentowa tarcza sprawdzi się podczas przygotowania elektrod o większej średnicy. W połączeniu ze szlifowaniem za pomocą standardowej tarczy poprawia rozruch łuku i penetrację spoiny.

Akcesoria

Dostępne są również akcesoria, które ułatwiają pracę z ostrzałką, zwiększają bezpieczeństwo i jej wydajność. Zestaw można uzupełnić o:

 • uchwyt do zamocowania ostrzałki na stole, ścianie lub w imadle,
 • osłonę zbierającą szkodliwy pył wytwarzany podczas ostrzenia,
 • uchwyt do krótkich elektrod,
 • tuleję zaciskową do wyśrodkowania krótkich elektrod w uchwycie.

W ofercie posiadamy trzy modele ostrzałek do elektrod wolframowych firmy Orbitalum (Orbimatic): szlifierkę ESG MAX, ESG PLUS i ESG Plus2. Wszystkie charakteryzują się wysoką wydajnością oraz funkcjonalnością. Szczegółowe informacje i różnice zostały wykazane w załączonej specyfikacji technicznej urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie pomogą w doborze sprzętu oraz odpowiedzą na wszelkie pytania.